Kahe kassipoja elu aitab päästa vaid tuhandeid eurosid maksev eksperimentaalne ravim
Õde ja vend Juss ja Kissu on viiekuused kassid, kellel diagnoositi FIP ehk kasside nakkuslik kõhukelmepõletik. Haigust saab ravida eksperimentaalse ravimiga, mis maksab neile kahe peale kokku umbes 4000 eurot.
Veel hiljuti oli FIP nurrikutele surmaga lõppev haigus, aga Eestis on veterinaaride ja tublide kassiomanike algatusel kasutusele võetud viirusevastane ravim, mille ravisoostumus on väga hea, kui alustada haiguse varajases staadiumis ja teha kuur korrektselt lõpuni. Ravikuur kestab 12 nädalat, mille käigus peab saama iga päev ühe süsti naha alla.
Ravim aga on väga kallis. Ühe kassi ravimi ostmiseks kulub Pesaleidja MTÜ sõnul 2000 eurot. Lisanduvad veel igakuised arstivisiidid, vereanalüüsid, ultraheli ja röntgen uuringutega. Nii on MTÜ abi ja toetuse saamiseks pöördunud annetajate poole.
«Arstide sõnul on selle ravimiga ravimisel tervistumise protsent kõrge ja paljud on raske haiguse seljatanud. Meil endalgi on paar Pesaleidjast adopteeritud kassi, kes tänu sellele ravimile suudeti päästa. Seega me teame, et lootus on olemas ja me ei saa lasta pisikestel lihtsat meie käte vahel hääbuda. Teame, et kui tegu on meile kallite elavate hingedega, siis oleme nõus kõigeks, et neid aidata ja elus hoida,» kirjutatakse sotsiaalmeedias.
«Kissu ja Juss on väga ühtehoidvad. Neile meeldib omavahel mängida ja kindlasti on vaja vaadata, kes kiiremini söögikausi juurde jõuab ning paremad palad endale saab. Kui kuskil miskit toimub, siis ei ole kindlasti mõeldav, et need kaks väikest tegelast kohale uudistama ei jookseks. Hoolimata sellest, et haigus on esmalt tabanud Kissu silma, ei takista see nägemishäire teda hüppamast igale poole kõrgetele kohtadele. Kuid kahjuks tema vend Juss talle järgi ei saa, kuna haigus on hakanud mõjutama juba tema lihaseid ja kassipoisi hüppevõime ei ole enam nii hea,» kirjeldatakse kasse.
Annetamise kohta leiad rohkem infot allolevast postitusest: