Koer - Kutsikas Fritz s. 12/05/2014

Täname kiisule kodu pakkumise eest.
KODU OTSIB IMEARMAS KUTSIKAS FRITZ!
Pesaleidja pilt 12/07/2014 - 13:02
Pesaleidja pilt 12/07/2014 - 13:01
Pesaleidja pilt 12/07/2014 - 13:04
Nimi: 
Kutsikas Fritz
Loomaliik: 
Koer
Sugu: 
Isane
Täiskasvanud või poeg: 
Poeg
Staatus: 
kodus
-->: 
Elus
Linn: 
Tallinn
Kontaktisik: 
Administrator
Looma andmed : 

KODU OTSIB IMEARMAS KUTSIKAS FRITZ!
“Tõime koera enda juurde Maardust ~3 nädalat tagasi. Kutsika ja tema õdede-vendade minevikust saab lähemalt lugeda siit: http://www.loomakaitse.ee/pressiteade-maardus-on-avastatud-mitu-vaarkohe...
Hoolimata karmist esimesest elukuust on kutsikas olnud algusest peale rõõmus, mänguhimuline ja muidu näiliselt vaimselt täiesti terve noor koer. Tänaseks 6-7 nädalane kutsikas on väga aktiivne, ringi joosta ja mängida meeldib talle väga. Ma usun, et temast kasvab kuulekas koer, sest ta tundub olevat intelligentne, väga sõbralik ning lisaks kõigele äärmiselt sarmikas.

Hetkel ristisime ta Friedrich von Kleinermacheriks. Hüüame teda Fritziks/Fritzuks. Kleinermacher tundus talle sobilik nimi, sest talle meeldib asju peenestada ning närida. Hambad jätkuvalt sügelevad. Oleme ostnud erinevaid närimispulki ja mänguasju, mis närimistungi leevendaksid ning need on ilusti toiminud. Katki on näritud ainult kaks juhet kolme nädala jooksul, arvan, et see on mõnenädalase kutsika kohta, kes on mõnikord rohkem kui 8 tundi üksi kodus, väga hea tulemus.
Ta on ääretult agar kaevaja, sest väga meeldib talle aia erinevatesse nurkadesse kaevata auke, kõrgemaid ja madalamaid. Tundub, justkui tahaks ta sinna ka midagi matta, näiteks maiuseid - peita maa sisse. Tegelikult ta nii kaugele kunagi ei jõua, sest see plaan ununeb niipea kui silmapiirile satub midagi uut ja veeeel põnevamat. Samuti meeldib talle mängida enda mänguasjadega ning ootab põnevusega pereliikmete kojujõudmist. Tavaliselt, kui koju jõuame ja ta meid uksele tervitama tuleb, liigume kohe sujuvalt õue tagasi, sest tihti tuleb meid nähes ka rõõmupiss ja on mugav, kui see toapõrandale ei satu. Tuppa häda tegemisega on ikka nagu on - kuna ta olude sunnil peab kodus olema päeval üksinda ~6 tundi, siis mõned loigud ja hunnikud ikka on põrandal kui koju jõuan. Ajalehtedega katsetasime, aga neid ta tahtis pigem peenestada kui midagi muud. Tundub, et ta eelistab värskes õhus nende asjade ajamist, kuid ta on samas ka väga noor veel - ilmselt on see treenimise küsimus.

Närimisega lisaks meeldib Fritzile natukene naksata, kuid seda ei tee ta tugevasti ning pigem mänguhoos. Ta on siiski alles 6-7 nädalane kutsikas, kellele ei ole veel päris selge, et kui kellegi käsi või kõrv või juuksed on läheduses, siis ei tohi neid närima joosta, vaid peab ilusasti suu kinni hoidma. Samas, istumise me oleme ära õppinud ning seda oskab ta väga ilusti. Ma usun, et temast kasvab kuulekas koer, sest ta tundub olevat intelligentne, väga sõbralik ning lisaks kõigele äärmiselt sarmikas.

Pissil ja kakal käib Fritz tagahoovis. Elan Kalamajas ja meil on oma väikene tagaaed. Fritz on harjunud teiste koduloomadega, sest nii meil endil kui meie naabritel on ka kasse ja koeri. Ainus asi, mida meeles pidada, on see, et kuna Fritz on väga mänguhimuline, aga võib juhtuda, et kiisud seda hästi ei mõista ning annavad talle pisut nina pihta, et talle läbi käpahoopide selgitada, et nemad praegu mängida ei taha. Mõnikord on Fritzil raskusi kasside käitumisest arusaamisega ning siinkohal olen ma üritanud teda mänguasjadega mängima suunata. Üldiselt saab kutsikas kassidega kenasti läbi ja probleeme ei ole täheldanud.

Vaktsineeritud, kiibitud ega kastreeritud koer ei ole. Esimesel kahel päeval andsin talle vitamiine, mis kiirabist kaasa oli antud. Me oleme andnud talle sellist toitu nagu Nutrami "Puppy" krõbinad ja loomapoe konserve. Lisaks on ta saanud erinevaid närimispulki, et närimisvajadust leevendada ja kasuks on tulnud ka mänguasjad, mis on kas kummist või köiest, need ei lähe katki ja kannatavad ka veidi karmimat närimist-tirimist-sakutamist.

Ta on äärmiselt sõbralik ning aktiivne koer, ning oleks vaja kedagi, kellel oleks võimalik koeraga veeta rohkem aega koos, kui vaid mõni tund õhtul peale tööd, kuigi enamjaolt tema ongi meie tähelepanu keskpunktis kui kodus oleme, nii et seda aega kasutame küll efektiivselt. Mulle tundub, et ta on pisut õnnetu, et me ise nii vähe kodus oleme (käime tööl ja trennis), ning paratamatult on aega tema jaoks üsna vähe.

Oleme koera kaalunud ka. Tulles kaalus ta 4,3kg ja tänase seisuga on ta kaal 6,5kg, ehk siis juurde oleme võtnud ilusti.

Siin on ka mõned pildid imeilusast koerapoisist. :)”

Fritzu hoiukodu 11.07.2014

Väike kuts on uues kodus :)
tänud koduandjale!

Tehtud protseduurid: 
kiibistatud
saanud parasiitide vastase tõrje
Printimiseks sobilik versioonSend by email

Hetkel online

Hetkel online 1 user ja 11 guests.

Online users