Kass - Saskia s. 20/04/2012

Täname kiisule kodu pakkumise eest.
Kui varem ei arvanud Saskia voodis magamisest midagi ja pigem sinna ei läinud, siis nagu pildilt nähagi, on voodist saanud parim koht, kus mõnuleda ja paitusi nautida.
Pesaleidja pilt 15/03/2016 - 08:45
Aasta muutuja on teie ees- Saskia!
Kaunis kassitüdruk Saskia, hellitavalt Sassu
Nimi: 
Saskia
Loomaliik: 
Kass
Sugu: 
Emane
Täiskasvanud või poeg: 
Täiskasvanud
Staatus: 
kodus
-->: 
Elus
Linn: 
Tallinn
Kontaktisik: 
Administrator
Looma andmed : 

Aasta muutuja on teie ees- Saskia!

Umbes aasta aega tagasi kirjutasin Saskiast ausalt ja ilustamata ühe teksti. Lõik sellest kõlas nii: ''Meie, vabatahtlikud, üritame teda paitada, temaga suhelda ja mängida, kuid tulutult. Peaaegu igat liigutust tema riiuli all saadab susin ja käpahoop. Ussirohu andmised on lõppenud minu lõhkiste käte ja jalgadega ning tema on suurest hirmust ennast täis pissinud. Kuid see ei heiduta mind. Ma olen veetnud tunde ja unetuid öid mõeldes, et millal ta ükskord oma koju saab. Ta väärib kodu, armastust ja aega, kassituba pole tema jaoks õige koht.’'

Praeguseks on Saskia pikka aega elanud hoiukodus. Hoiukodus, kus temast hoolitakse, kus temaga tegeldakse ning kus tal on olnud võimalus armastavas keskkonnas muutuda. Ning teate, see muutus on olnud imeline! Enam pole käpahoope ega susinaid, vaid siiras nauding paitustest ja mõnulemisest. Hoiukodu perenaine teadis öelda, et Saskia kõige lemmikumaks on kõhu alt sügamine.
Iga päevaga muutub ta järjest julgemaks ja avatumaks ning kuigi ta veel ise sülle ei roni, on esimesed tähtsad sammud tehtud- Saskia on inimesega harjunud. Saskia lemmikuks on saanud voodi, mis on parim koht kus mõnuleda ja paitusi nautida. Kõik see toimub loomulikult ohtra nurrumise saatel ning Saskia silmadest võib välja lugeda ülimat rahuolu. Ta saab hästi läbi ka teiste kassidega, sest mõnda aega oli hoiukodus ka teine kiisu ning Saskia oli temaga väga hoolitsev ning nende päevad-õhtud möödusid koos lustides.

Saskia muutus on toonud paljudele vabatahtlikele silma rõõmupisarad ja südamesse rahu - ta ei ole kuri kass, vaid on lihtsalt oodanud oma võimalust tunda armastust ja soojust. Kuigi ta on hoiukodus väga hoitud ning tema eest hoolitsetakse hästi, otsib Saskia siiski päris oma kodu ja inimest.

Saskia on steriliseeritud, saanud ka parasiiditõrje, ta on kiibitud ja vaktsineeritud.

Varasemalt:
Kaunis kassitüdruk Saskia või hellitavalt Sassu, on Pesaleidjasse tulnud Valga koduta loomade varjupaigast.
Esialgu tundub Saskia olevat õrn ja habras, kuid tegelikult on temas tubli annus isepäist kassipreilit.
Pesaleidjasse sattudes eelistas ta pigem omaette hoida ning veetis oma päevi riiulilt uudistades. Praegu muutub Saskia aga päev-päevalt julgemaks- ta laseb ennast paitada ja on näha, et tema on peidus mänguhimuline kass. Samas on ta iseloomult siiski tagasihoidlik ja esiplaanile ei trügi. Kuna tema tagasihoidlikkus peitub selles, et ta pole inimese hellust ja hoolt tundnud, vajaks ta endale peremeest, kes oleks kannatliku meelega, suure südamega ning sooja käega, et ka tema saaks teada mida tähendab tõeline armastus.

Saskiast- ausalt ja ilustamata.
Saskia on minu hoolealune olnud nüüdseks 8 kuud. Kaheksa pikka ja lõputuna näivat kuud. Selle aja jooksul pole talle tulnud mitte ühtegi kodupakkumist. Paganama nõme...

Saskia on kass, kes on kassitoas alati ühe koha peal- kõrgel riiulis. Ta lahkub sealt ainult selleks, et süüa ja vetsus käia. Tunnid, päevad ja kuud mööduvad ning aastaajad vahetuvad, kuid Saskia istub ikka oma riiulil. Üksi.. Inimesed, kes kassitoas käivad, ei märka teda, kuid tema märkab kõike. Ka oma suurenevat südamevalu ja koduigatsust.

Olen kõrvalt näinud, kuidas koju saavad mänguhimulised, sõbralikud ja võimalikult omapärase kasukaga kassid. Minu Saskial on kange iseloom, must-valge kasukas ja imearmas nägu. Kas tema ei vääri kodu?

Ma ei tea kindlalt, milline on olnud Saskia minevik, kuid ma võin oletada, et see möödus enamjaolt tänaval, sest sealt ta püüti. Tänavaeluga kaasneb hingele raske koorem- külmus, tühi kõht ja hirm. Ilmselt on Saskia kogu selle valu endaga kaasa võtnud...

Vabatahtlikuna olen õppinud seda, et kõik loomad väärivad võimalust. Olgu ta kasukas nagu on ja iseloom kange, kuid iga looma jaoks on kuskil tema pere. Kas leidub siin pisikeses Eestis mõni kannatliku meelega inimene või pere, kes tahaks anda Saskiale võimaluse? Võimaluse tunda kodusoojust ja tingimusteta armastust. Kaht asja mida tal pole võib-olla kunagi olnud ja mille puudus on temast teinud sellise kassi nagu ta on.

Ma ei garanteeri, et muutused toimuvad kuu aja, poole aasta või aastaga, kuid kui Sina püüad ja tema püüab, on see juba pool võitu.

Juuni 2017.
Saskia jäi oma hoiukodu pärisomakiisuks :)
Suur-suur aitäh!

Tehtud protseduurid: 
steriliseeritud
vaktsineeritud
kiibistatud
saanud parasiitide vastase tõrje
Printimiseks sobilik versioonSend by email

Hetkel online

Hetkel online 0 users ja 1 guest.