Kass - Pärliine s. 12/03/2014

Täname kiisule kodu pakkumise eest.
Pärliine on kassineiu, kes igatseb kõrgustesse.
Pesaleidja pilt 12/08/2014 - 15:06
Pesaleidja pilt 12/08/2014 - 15:07
Pesaleidja pilt 12/08/2014 - 15:07
Nimi: 
Pärliine
Loomaliik: 
Kass
Sugu: 
Emane
Täiskasvanud või poeg: 
Täiskasvanud
Staatus: 
kodus
-->: 
Elus
Linn: 
Tallinn
Kontaktisik: 
Administrator
Looma andmed : 

Pärliine on kassineiu, kes igatseb kõrgustesse.
Jah! Seinakapi kõige kõrgemad riiulid on vaja kätte püüda ning kui majas on redel(mis hoiukodus tõepoolest on:), siis seda mööda krabinal lausa lae alla välja, juhhuu!(kuidas sealt tagasi saab, on puhtalt nutikuse ja harjutamise asi.)..On ju veel puud, pikad, harulised, õõtsuvad,- ka vibalikud puud, mida mööda roniks, küll roniks!!..kuid akna läbi neid kuidagi kätte ei saa- proovi mis sa proovid!

Inimlemb tütarlaps armastab end usaldusisiku peale laiali laotada ning põrisema-kõrisema asudes vaatab silmi vidutades inimesele otsa, usutledes: Kas Sa oled nüüd See Inimene? Kas ma jään Sinu juurde? -Sellises olukorras püüab hoiukodu emme silmad hästi kaugele kampsunikaelusesse ära peita, sest see inimene pole vist ikkagi veel See.. Pärliinekene vajab kodu, kus oleks inimesega koos väljas käimise võimalus, murulapp kokkupuuteks- lamamiseks ja putukakesed uudistamiseks.. mitte ainult redel kitsa korteri seina peal ning lärmavad lapsed. Viimast, lärmi, Pärlu tõepoolest ei talu. Suuure pai ja lohutusega inimese poolt saab ärevuse vaibuma, kuid oleks ju hea, kui sedasi erutuma hoopis ei peakski.

Tütarlaps hoiab väga oma hoiuõde. Vaatamata hellusele ja usaldusele inimese suhtes, on kassijutud ikkagi kassijutud.- Need päris omakeelsed, mjäuh:)

Julge ja malbe tüdruk aitas suvel Viljandi tänavailt hoiukoju saabudes teised kiisulapsed- kolm pisikest pelgavat kerakest, peagi kapi alt välja leiutada- seda lihtsalt oma rahuliku eeskujuga, et maailm on mängule valla ning täitsa tore koht uudistamiseks.

Pärliine on hoiukodus mõne kuuga 10-kuuseks saanud. Vahepeal oli periood, mil´ hoiuisa nimetas tüdruku ,,kohmakaks teismeliseks´´: kõik, millest Pärliinekene möödus, lihtsalt kukkus:) Ilmselgelt ei saanud kiisu ise aru kui ruttu ta kasvab ja kus asub taas kord pikemaks veninud käpaots:) Nüüd on olukord stabiilsem ja asjad püsivad peaaegu paigal.

,,Vesi, sel´ on võluvägi!´´ arvab Pärliine, tükk aega kraanist tulevat pisukest veenire jälgides ning parimal hetkel seda käpaga sihtides. Värske vesi otse kraanist maitseb kõige paremini ka joogiks.

Pärliine kirge niidirullide järele, mida ta täiesti imekohtadest välja võlub, nagu mustkunstnik!! -peab kahjuks ohjeldama. Teadagi hargnema hakates mässib niit end pahasti ümber jalgade ja võib nii loomakest väga vigastada. Niidirulli juurest saab õnneks pöörduda mängupalli juurde..või siis mõne muu vidina, mille Pärliine veerema suudab panna ja mäng võib jätkudaaaaa!! See kõik on ikka nii põnev, et naha alt võtab võbisema!

Neiu abistab oma sugestiivse, rahuliku kassipilguga usinasti kodutöödel. Mida inimene teeb, seda Pärliine jälgib. Ta tõesõna paneks pesud pesumasinasse ja võtaks ka välja, kui ainult saaks. Niiskete riiete vormi venitamises pesurestil osaleb tütarlaps kohe päriselt, kasutades oma keharaskust ja kiikumisvõimet:)

Pärliinel on inimesele pakkuda palju leebust, malbust ja südamlikkust, hoolivat osavõtlikkust ja rõõmu, jälgides tema asiseid toimetusi. Oma valge, nii valge kõhualuse ja käppadega ning triibukirju ,,seljatekikese´´-maskimütsikesega ta võlub ära ja ongi algus. Heldimise algus:) Miks mitte minna selle mõnusa kiindumishoovusega kaasa, lasta sel end kanda.. päriselt kokku, Pärliinega. Ta ootab Sind.

Roosa ninakese ning käpapadjakestega, lumivalge ninaümbruse, kõhualuse ja käpakestega malbel kassitüdrukul on triibumaskiga harmoneeruvad, lausa lüürilised silmad. Seljalt on kiisu triibu, ka saba on triibuline. Vasakul küljel, abaluul, on valge silepehme kasuka peal vahva triibuline pallilaiguke.

Juuni 2015.
Pärliine ja tema hoiukodu pere said teineteisele nii armsaks, et enam lahku minna ei suudetud :)
Suur-suur aitäh!

Tehtud protseduurid: 
steriliseeritud
kiibistatud
saanud parasiitide vastase tõrje
Printimiseks sobilik versioonSend by email

Hetkel online

Hetkel online 0 users ja 2 guests.